074-737-9148

בית פרטי צריך לדאוג לכל פרט!

בית פרטי צריך לדאוג לכל פרט!

המשפחה גדלה… נולדו ילדים, אתם רוצים לשפר את סגנון החיים והחלטתם להגשים את חלומכם ולעבור לגור בבית פרטי, עם גינה… אולי בריכה וכמובן – מטבח חוץ מאובזר ויפייפה שמוכן ומזומן לשמש כמרכז העניינים בעת אירוח החברים למנגל ובירות (כרגע… תתרחקו מבירת קורונה – רק ליתר בטחון). בקומת המרתף תרצו את מאורת השבט… כל שבט ומה שהוא אוהב… זה יכול להיות חדר קולנוע יפה ומאובזר. אולי חדר משחקים למבוגרים – סנוקר ופינת טלויזיה ואולי אח חמימה לתקופת החורף… ויש את השבטים שירצו חדר משחקים עם מסך ענק וסוני פלייסטיישן עם VR אשר יעשה חור להורים באוזן החל משעות הצהריים ועד הערב…

ככל שיש יותר ילדים כך יש יותר משאלות שצריך (לנסות) להגשים… יותר בחירות שיש לעשות… כל גיל עם הצרכים שלו… כל גיל הוא עניין זמני… וצריך לחשוב על לפחות שנתיים שלוש קדימה.

מטבח גדול ומאובזר עם מקום עבודה לפחות ל-2 אנשים כי הרי בתקופה זו במיוחד (וגם אחריה) אין דבר כיפי יותר מאשר לבשל יחד (אל תספרו לאשתי שאמרתי את זה). וכמובן… האי… האי שכבר מזמן הוא נחשב בחלק גדול מן הבתים ללב ליבו של הבית. מקום בו יושבים בבוקר ושותים את הקפה הראשון. מקום בו אוכלים את רוב ארוחות היום…

סלון רחב ידיים בשביל בשביל לשבת ולהתפנק מול הטלויזיה עם כוס קפה ליד… ספות מזמינות ונעימות על מנת לשבת עליהן יחד עם החברים והמשפחה שבאים לבקר… אולי שטיח יפה שיחמם את האווירה… אמנות על הקירות וצמחיה מסביב בשביל להכניס קצת את הטבע הביתה…

 

עיצוב פנים סלון

אמנות: זילברצויג שרון

חדר השינה צריך להיות הגשמת חלום מבחינת בני הזוג. חדר השינה הוא מקום המנוחה שלנו, המקום בו אנו באים בסוף היום, הולכים לנוח, להיות עם בן / בת הזוג ובעצם לצבור את האנרגיות שאנו כה חייבים ליום הבא אחריו. האווירה בחדר צריכה להיות נינוחה, רומנטית, מקבלת… כזו שבכל שעה שניכנס לחדר, נרגיש שהגענו למלון. מקום בו אנו נופשים ונהנים מאיכות חיים טובה ככל שניתן.
יחד עפ פינוק שכזה כמובן שמגיע גם חדר ארונות מאובזר בכל טוב ומרווח ככל האפשר (עליו כבר ארחיב במאמר אחר).
וחשוב לא פחות להשלמת אווירת בית המלון – חדר מקלחת הורים.
מקלחת ההורים היא לא רק מקום להיכנס להתקלח / להתפנות ולצחצח שיניים… מקלחת ההורים היא כלי עזר לזוגיות.
בעיצוב הנכון המקלחת מעבר להיותה תוסף עיצובי יוקרתי לחדר השינה ולבית בכלל… המקלחת יכולה לעזור לרומנטיקה. למשל ההחלטה להקים מקלחת עם ויטרינה שקופה לחדר תתרום רבות לנושא היחסים בין בני הזוג – וכמובן גם תשפר את מראה המקלחת ותגדיל את החדר… גם על נושא זה ארחיב במאמר אחר.

 

ועכשיו ניגע מעט גם בנושא הפרקטי…

תכנון של בית פרטי חייב לקחת בחשבון את האלמנט האנושי. מספר הדיירים בבית… האם מתוכננת הרחבת המשפחה בעתיד הקרוב או הרחוק? מהם הרגלי האירוח שלנו בבית? האם הבית משמש גם כעסק? ואם כן – מהם הצרכים של העסק? האם יש צורך בכניסה נפרדת? האם יש צורך בחדר המתנה? האם יש צורך בהפרדה בין החצר המשפחתית לחצר באזור המשרד? האם הילדים יגורו יחד באותו החדר ואם כן לכמה זמן? האם יש מעבר קרוב של ילדים מהגן לבית הספר? (אם כן הדבר משפיע רבות על תכנון החדר – למשל הוספת אזור למידה ואחסון חומר לימודי…) מהם ההרגלים שלנו? האם אנו קמים בבוקר ומתחילים עם ספל קפה על האי? או אולי יוצאים לגינה לשתות ולקרוא את החדשות? או אולי ישר קמים ונכנסים למקלחת ארוכה כדי לחממם את השרירים ולהכין את הגוף ליום החדש?

עיצוב בית הוא לא רחוק (מידי) מטיפול זוגי… במהלך העיצוב המעצב ואתם כלקוחות מפתחים קשר עמוק מאוד ובעצם צריכים לבוא מוכנים לחשוף כמה שיותר פרטים עליכם כמשפחה (לא להילחץ… זה לא באמת טיפול זוגי – זה יותר למידה מצד המעצב על ההרגליכם במשפחה / זוג וכו’…).
תהליך העיצוב הוא לא זבנג וגמרנו… עד שמתחילים הלכה למעשה לעצב יש הרבה איסוף מידע וצריך להתייחס לתהליך בסבלנות יתרה, לבוא מוכנים כמשפחה לתקופה של שינויים – שבסוף יהיו למטרת שיפור איכות החיים.

התהליך צריך להתבצע עם מעצב עימו אתם מרגישים חיבור ואתם והמעצב רואים את עצמכם עוברים יחד דרך ארוכה ומהנה ככל האפשר.

אשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה או ייעוץ בנושא העיצוב העתידי של ביתכם.
אשמח לעזור לכם לעצב את סגנון החיים שלכם.

תוכן עניינים
  Call Now Button